Цивілізація, суспільство, система та інша байда

Обговорюємо питання психології, філософії та релігії.

Модератор: Саня

Аватар користувача
Танцює з Вітром
Учасник форуму
Учасник форуму
Повідомлень: 99
З нами з: Сер 15 березня 2006 р. 02:30
Звідки: Сокаль

Цивілізація, суспільство, система та інша байда

Повідомлення Танцює з Вітром »

Я от задумалась над питанням цивілізації і суспільства, захотілось поділитись думками, дізнатись ваші… дуже хотілось би почути ваші коментарі на цю тему…
Отож…
Як відомо будь яке питання можна розглядати з різних боків… Попробую виділити за і проти…
“за” Суспільство сьогодні деградує (принаймн мені так здається, а може не лише мені), моральні цінності, якість принципи гідності, особистісність, антропоцентризм… говоримо про якусь демократію, свободу думки.. але чомусь більшість спроб вільно думати притискаються, знищуються або просто відштовхуються….все це розчиняється в болоті з брехні, егоїзму, підлості і банальної, але такої небезпечної байдужості…. Чимраз більше людей стають індивідуалістами (я маю на увазі те, що відрізають максимальну кількість звязків з цим суспільством, вони замикаються в собі, втікають від людей…. Від цивілізації…. Цивілізація ж згубно діє на особистість… Вона її нещадно давить….. Так, цивілізація руйнує особистість, руйнує культуру…. Культуру людини.. чи не так? Бо з приходом цивілізації сильно, надто сильно лудина, суспільство матеріалізується, воно забуває про головне і розставляє хибні пріоритети та цінності…
Знаєте, я таким людям зовсім не дивуюсь, довгий час сама намагалась це зробити…
Але….
Задумалась над “проти”….
Все-таки людина залишається істотою соціальною, без спілкування, без життя в суспільстві вона немислима, завжди щось буде звязувати її з цим суспільством, цивілізації нам теж цілком не уникнути… Правда можна податись в Тибет жити з буддійськими монахами….
Але раз цивілізація прогресує, раз суспільтво існує…Значить все так і повинно бути.. Чи не так….???
Екзюпері казав “Найбільшим щастям для мене є просте спілкування”…. Це щастя….Розмовляти з людьми, ділитись переживаннями, враженнями, вчитись одне в одного…. Це класно….
Одне скажу….не хочеться жити в “системі”, як один мій знайомий любить казати “навколо матриця”… Бо помічаю, що люди з головою поринають в буденність, обмежуючи себе побутовими думками, банальністю, умовностями, стереотипами, забуваючи своє я, ховаючись в натовпі… Боячись висунути носа назовні та відкритими очима подивитись наколо, бояться змін, бо вже звикли до комфорту, безпеки (що знову ж таки нам забезпечує цивілізація)….
То що ж робити… Просто залишатись собою, відкрити своє серце навколишньому світу і жити в гармонії з навколишніми…
“Ми не можемо змінити того, що про нас думають люди, але ми можемо змінити те, як ми думаємо про них”.
Можна ходити і нарікати на суспільство в той же час притримуючись позиції “Моя хата зкраю”… Але якщо кожен так стане…сам для себе, сам за себе…. Що тоді???
А можна спробувати полюбити це оточення, зі всіма його недоліками, бо нікого ідеального не буває…ми й самі далеко не еталони розуму та знань, правильності вчинків… Це щодо суспільства.
Але що ж робити з цивілізацією? Адже сьогодні НТП розвивається шаленими ритмами…. Як врятувати себе від впливу суспільства (я маю на увазі “систему”) і цивілізації?…Як ви вважаєте, чи це взагалі коли небуть можливо…що слід зробити…чи може навпаки нічого робити не треба...
Non mortem timemus, sed cogitationem mortis
Аватар користувача
Belamor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1905
З нами з: П'ят 01 липня 2005 р. 15:20
Звідки: м.Луцьк

Повідомлення Belamor »

Нікуди не дінешся від цівілізації. Не треба просто лишатися на одному рівні. Бо таки важко тоді як вже пристосувався до чогось ламати себе. Треба весь час рухатися.
крім того що я завжди правий, я ще й фізично сильніший
Аватар користувача
sashka
Агресор
Агресор
Повідомлень: 526
З нами з: Пон 14 березня 2005 р. 12:43

Повідомлення sashka »

Суспільство завжди було матеріальне і завжди прагнуло буть-шо вижити... наскільки тяжким і мерзотним те життя би не було. Ті хто не мають грошей думають де б то їх взяти... Ті хто мають думають про щастя і любов... Це свого роду спорт: є лідери, є лузери, є так собі...
Але що ж робити з цивілізацією?
а нічого з нею ти не зробиш як би тобі цього не хотілося... скоріше вона з тобою шось зробить... А для чого захищати себе від впливу суспільства... користуйся собі на здоров"я всіма його благами і все...
Зображення
Аватар користувача
Yurez
Активний учасник
Активний учасник
Повідомлень: 318
З нами з: Чет 01 вересня 2005 р. 14:47
Стать: чоловіча
Звідки: Lutsk

Повідомлення Yurez »

Wellcome to the real world!
Суспільство не деградує, а, навпаки, розвивається, правда, куди? Явно не в сторону моральних принципів. Ось і до нас рушила Цівілізація, яка пожерла вже Америку і дожовує Європу. Вони теж так само пручалися і жахалися - куди котиться світ, ми деградуємо! Але всі там будемо. Погляньмо на своє майбутнє! Готуйтеся до ролі шпунтика в механізмі, спеціалізованого та щасливого. Нас все більше, а ресурсів все менше, все менше у світі нерозгаданого та ще ні ким не сказаного, все важче чимось виділитися, поступово перетворюєшся на одного з мільйонів. Так, можна бути лідером, пливсти на гребені хвилі, вище всіх, АЛЕ ти все одно пливеш по течії, за хвилею, і не можеш керувати рухом цунамі, як це багатьом здається. Варто лише попливсти не потечії, так зразу опинишся внизу.
А тепер про нестандартну поведінку:
звернемося до тваринного світу - всі рибки у косяку однакові, і як тільки якась із них попливе в бік, поведе себе не правильно, вона демаскує весь косяк і інші рибки виштовхнуть її із своєї компанії назовні, де її вже чекає щука. Хижаки не їдять самих жирних, великих та правильних, а тільки хворих, або тих які відрізняються від інших. Те саме і у людей - поводячись нестандартно чи як тільки ваш добробут похитнеться, ви будете в оточуючих древні звірячі стадні (людина - це стадна істота, всі згодні?) інстикти. Вас ігнорують, або навіть можуть проявити агресію, щоб "вигнати із свого табуна". Поступово, якщо ви не пристанете до таких як ви, ви опинитесь по-за "табуном".
Так що ж всім бути однаковими!?
Та ні!!! Ми ж не тварини, а Люди! Ось саме це й намагаються довести це самі собі та оточуючим неформали всього світу. Вони ніби кажуть: "Подивіться на себе, схаменіться, ви не звірі, то ж не поводтеся як тварини! Хватить ховатися один за одним, проявляти мімікрію, за вами вже давно ніхто не полює!"

Тепер про суспільство.
Ми, наше я, свідомість є (крім прибульців, звичайно :) ) продуктом оточуючого соціуму. Отже, ми для чогось потрібні в цьому суспільстві. Любити це суспільство не треба (ваша любов буде однобока), любіть ближніх, не стійте на шляху у всіх і все буде гуд. Будьте , в першу чергу людьми, не забувайте про головне в житті, і про "навіщо все це".
Що, я не сказав нічого нового? Так правильно, все це ми й так вже давно робимо, хто підсвідомо, хто свідомо, ми ж дорослі люди і якось вже прижилися у цьому світі. :wink:

Так, зміни приходять, і нелегко їх прийняти. Але все житття з першої миті - це біль та стресси (наука -> біль та зміни -> стресс). Переживемо і поступ цивілізації, нікуди (як казав sashka) від неї не дінешся, перетерпіть та намагайтеся зробити це з мінімумом втрат та зусиль. Знов нічого нового? Всі так і чинять? Що ж я радий за вас.

Ну, Будьмо...
Аватар користувача
Танцює з Вітром
Учасник форуму
Учасник форуму
Повідомлень: 99
З нами з: Сер 15 березня 2006 р. 02:30
Звідки: Сокаль

Повідомлення Танцює з Вітром »

Як на мене то суспільство топить в грязі…. Знаєте, не обов*язково виділятись одягом, зовнішністю… Кого хочеш можна одягти в широкі штани чи чорні шмотки, повісити пару другу ланцюгів на пояс, одягти гади, вдягти балахон Сліпнота чи Хіма…. Але всередині людина залишиться тою ж..
Для мене суспільство – сіра маса… Людям зручно так, бути посередньостями, їм зручно жити посереднім життям, не задумуючись ні про що крім побутових проблем, які вони зазвичай роздувають до глобальних масштабів…Коли людина така як всі, вона почуває себе захищеною, вона ведеться на поводку інших і тому подібне… крок в сторону розцінюється як хибний, бо вони звикли жити по цій системі, вони не можуть розібратись що ж правда а що фальш… А оцього я вже не розумію…як можна сказати, що саме цей шлях вірний….а не той і не інший, якщо ти не пробував увійти в ті двері і не знаєш що за ними насправді.. Коли вони зустрічають “іншу” людину вважають її “не от мира сего” , свого роду “изгоем”… Чому це так?… Наше суспільство надто консервативне, боїться чогось нового та свіжого, неординарного, а просто відштовхує його… Хіба так повинно бути в демократичному суспільстві?
Ця система має багато ниточок за які любить смикати…мораль, релігія, економіка, політика, соціологія…. І т.д…
Банально жити таким пустим життям переймаючись лише тим що завтра одягти і як продефілювати в цьому перед іншими…нічим не цікавитись, а лише заковтувати готову інфу з газет і тв.. (я маю на увазі навіть не аналізувати її а просто сприймати все як є)
Ця система душить…. Що н кажіть а так і є… Нав*язує купу дурнуватих стреотипів, законів…. Нав*язує цю гидотну поп культуру.. (слово поп тут все мабуть розшифровує)))… Сковує людину….
Хоча, знову ж таки кажу, що людина без суспільства немислима…
Але…
Треба бути стійкої вдачі, щоб відштовхувати те, що нав*язує нам культура… Єдиним виходом є створення власної субкультури (і знову ж таки, мова не йде про якісь зовнішні ознаки, це не обов*язково…і далеко не першочергово.. справа в думках, поглядах, цінностях, пріоритетах та сприйнятті речей… а не в дешевому позерстві…бо це теж є річчю негативною)
Non mortem timemus, sed cogitationem mortis
Аватар користувача
Yurez
Активний учасник
Активний учасник
Повідомлень: 318
З нами з: Чет 01 вересня 2005 р. 14:47
Стать: чоловіча
Звідки: Lutsk

Повідомлення Yurez »

бачу перший пост - це питання, а попередній - відповідь на своє ж питання. Що ж, погоджуюся, по всім пунктам. Субкультури потрібні. Стережіться залишитися сам на сам проти суспільства - розчавить. А разом, як кажуть, і батька легше бити.
Аватар користувача
Танцює з Вітром
Учасник форуму
Учасник форуму
Повідомлень: 99
З нами з: Сер 15 березня 2006 р. 02:30
Звідки: Сокаль

Повідомлення Танцює з Вітром »

Стережіться залишитися сам на сам проти суспільства - розчавить

однодумці завжди знайдуться - полюбе!!!!
Non mortem timemus, sed cogitationem mortis
Аватар користувача
Yurez
Активний учасник
Активний учасник
Повідомлень: 318
З нами з: Чет 01 вересня 2005 р. 14:47
Стать: чоловіча
Звідки: Lutsk

Повідомлення Yurez »

сумніваюся, що полюбе. бувають і винятки.
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Повідомлення Саня »

Цікаво почитати цю тему. Цікаво почути свіжу думку. Тут такого не зустрічалося. Та й взагалі рідко трапляється. Взагалі я в таких питаннях не дуже... але хід думок мені подобається. Він відповідає моєму уявленню про суспільство. З деякими моментами не зовсім погоджуюся, але вцілом все так.

Бачу, на форумі з'явилися люди, які вміють висловлювати свої думки. До того ж роблять це обгрунтовано, з використанням прикладів. Це є добре. Виникає проблема іншого плану. Великі повідомлення не завжди дочитують до кінця :-(. Та й в самого не завжди достатньо вільного часу щоб в спокійній обстановці прочитати, обдумати, написати відповідь. Намагаюся скоротити розмір своїх повідомлень - ніяк не виходить. Як вже дорвуся - то пишу :-)
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

Я помітив таку річ, що люди, які були якимось чином обмежені від суспільства в дитинстві, стають більш індивідуальними, а то й маргинальними. Суспільство несе в собі шаблон, мораль та й ще багато чого. Багато людей роблять саме так, а не інакше, не задумуючись, виключно тому, що так прийнято, тому, що так всі роблять. :o
Аватар користувача
Yurez
Активний учасник
Активний учасник
Повідомлень: 318
З нами з: Чет 01 вересня 2005 р. 14:47
Стать: чоловіча
Звідки: Lutsk

Повідомлення Yurez »

Зато ті ллюди, які з дитинства діють по шаблонах, відчувають себе у суспільстві як риба у воді, роблячи все автоматично, чи то інстинктивно. Іншим же доводиться обдумувати кожен крок, ніби в "Software mode".
Аватар користувача
keepo
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1312
З нами з: Пон 15 серпня 2005 р. 12:45
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Повідомлення keepo »

Так в чому саме деградує суспільство?
Так звана "американізація" полягає в переносі акцентів з загальної маси на людину конкретно, це саме те, чого ви хочете. Якщо в СССР головною була система, то в США піклувались про кожну людину окремо, як не як але піклувались.

А те, що всі стають сірою масою не заслуга соціуму, а лише наслідок бездіяльності кожного особисто: батькам впадло гратись з дитиною і розвивати її - телевізор з рекламою і серіалами задає напрямок розвитку малечі... кожному особисто лінь робити щось не тільки для забезпеченя власних потреб, а і для саморозвитку - "сіра маса", яка все робить однаково, оскільки по-іншому невміє.
Счастье есть лишь мечта, а горе реально. /Вольтер/
Аватар користувача
Belamor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1905
З нами з: П'ят 01 липня 2005 р. 15:20
Звідки: м.Луцьк

Повідомлення Belamor »

Старатися оточувати себе хорошими людьми. Створювати біля себе суспільство хороше. І всьо буде гут.
крім того що я завжди правий, я ще й фізично сильніший
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

Що ми успішно і робимо...
Аватар користувача
Танцює з Вітром
Учасник форуму
Учасник форуму
Повідомлень: 99
З нами з: Сер 15 березня 2006 р. 02:30
Звідки: Сокаль

Повідомлення Танцює з Вітром »

сумніваюся, що полюбе. бувають і винятки.

Можливо що й не завжди… Але тоді краще залишитись божевільною наївною дурочкою, ніж відректись від свого я… Полюбе погляди постійно змінюються, відповідно до того в яку епоху, в якому суспільстві ми живемо…але своєрідний “стержень” залишиться…. Якщо стояти одному – суспільство затопче…це якщо нагло лізти і протистояти всім догмам та порядкам.. А кому це потрібно…лише дурень буде сперечатись, бо істина така, що в жодній суперечці ніхто ніколи нікому нічого ще не доказав…. Можна враховувати собі все, що твориться навколи але при тому мати свою власну позицію))) я так вважаю….
От згадала одну цитатку, зараз її і наведу “Нужно быть очень стойким чтобы отвергать все идеи, что общество нам навязывает. Построить собственную субкультуру – единственное решение. Но это вовсе не значит пренебрегать правилами общества в котором живешь. Просто самое важное -–ценности, образ мышления – ми выбираем сами. И нельзя никому и никогда их себе навязывать”. Дуже мені ці слова подобаються і можу підписатись під кожним словом…
Я завжди казала людям – якщо вам неприємно зі мою спілкуватись, чи ви не хочете розділяти мої погляди – хто вас тут тримає, хто вас до цього змушує…??? Ті, хто захоче – залишиться… Ось з такими людьми й варто спілкуватись.. з тими хто сприймає вас такими якими ви є і не пробує вносити якісь корективи в вашу особитсість….)))
Non mortem timemus, sed cogitationem mortis
Відповісти