Чому люди такі користолюбиві.

Обговорюємо питання психології, філософії та релігії.

Модератор: Саня

Аватар користувача
Lsdetsl
Частий гість
Частий гість
Повідомлень: 42
З нами з: П'ят 09 вересня 2005 р. 13:50
Звідки: Lutsk

Чому люди такі користолюбиві.

Повідомлення Lsdetsl »

В людини день народження, в цей дено до неї подзвонили лиш кілька людей. На душі паскудно, так наче туди хтось нагадив :o :o :o : Вона просто зрозуміла наскільки на неї всім по...
Проходить кілька днів ( в студентів наближається сесія, а ліричний герой працює в установі яка займається пошуком інформації) і до неї починають дзвонити "друзі" Виходить розмова на кшталт:
"Привіт, як справи, вітаю з минувшими святом. Вибач що не привітав раніше, але краще пізно ніж ніколи.
....................................відп..................
Знаєш в мене до тебе є справа, ти не міг би мені допомогти. Мені потрібно.........(реферат,курсова і.т.д.)"
В принципі досить проста ситуація, якщо не вважати той факт що за тиждень схожих дзвінків нараховуєтья до десяти.
Після такого він починає розуміти скільки "друзів" ти маєш і що вони хочуть.

Даною ситуацією я хочу звернути увагу на таку рису людей,як користолюбивість. Це лиш один випадок. А скільки їх можна нарахувати в житті :?: Питання думаю риторичне.

Що ви думаєте по даному питанню :?: :?: :?:
Не завжди так буде.
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

Буває таке... Людина так вже устроєна... Шо поробиш...
Аватар користувача
keepo
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1312
З нами з: Пон 15 серпня 2005 р. 12:45
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Повідомлення keepo »

Є один дуже хороший приклад:
на заході, здається в америці, був продавець авто. Його занесли в книгу рекордів Гіннеса, як самого вдалого продавця. Так от, він коли продавав авто, то брав адресу покупця і потім на різдв"яні свята відправляв всі відкритки такого змісту: "Вітаю Вас...(привітання). Я захоплений вашим стилем життя і дуже поважаю те, що ви робите..." Все.
Користолюбство це чи ні, але це йому допомогло.
Звичайно різних мудил вистачає, а відмовка, що забув - стандартна. Я в випадках, якщо не привітав завжди питаю просто як пройшло святкування.
А друзів і має бути небагато, адже ти маєш їм приділяти велику долю свого часу, а так можна тільки друзями і жити.
Счастье есть лишь мечта, а горе реально. /Вольтер/
Аватар користувача
sashka
Агресор
Агресор
Повідомлень: 526
З нами з: Пон 14 березня 2005 р. 12:43

Повідомлення sashka »

Нічого страшного я в цій ситуації не бачу... Просто давно треба було визначитись хто є другом, хто товаришем, хто просто знайомим...

Коли розмова починається словами "Мені потрібно..." то це дуже добре... значить ті люди знають шо вони хочуть, і знають до кого звертатися... і це зовсім не означає шо це буде абсолютно бесплатно... Треба ж якось відшкодовувати потрачений час, зусилля, та знання з досвідом...

Коли відносини є взаємовигідні, тоді таких питань "про користолюбство" не виникає... :!: :idea:
Зображення
Аватар користувача
keepo
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1312
З нами з: Пон 15 серпня 2005 р. 12:45
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Повідомлення keepo »

А якщо тобі набиваються в друзі через те, що ти можеш допомогти в чомусь?
Счастье есть лишь мечта, а горе реально. /Вольтер/
Аватар користувача
sashka
Агресор
Агресор
Повідомлень: 526
З нами з: Пон 14 березня 2005 р. 12:43

Повідомлення sashka »

Такого я не розумію... Тут або ділові відносини, або дружні...
Зображення
osia
Частий гість
Частий гість
Повідомлень: 28
З нами з: Вів 08 листопада 2005 р. 12:21
Контактна інформація:

Повідомлення osia »

А всім допомогти все одно не можна. А відповідно і не потрібно старатись. Я, наприклад, останнім часом свідомо "обмежив" коло друзів: і допомогу, відповідно отримають тільки ті, хто в це коло попадає (отримають завжди і без ніяких умов). А всі інші... На те вони і інші...
Аватар користувача
Lsdetsl
Частий гість
Частий гість
Повідомлень: 42
З нами з: П'ят 09 вересня 2005 р. 13:50
Звідки: Lutsk

Повідомлення Lsdetsl »

osia,
Але тут стоїть інше питання, що просто не хочеться когось образити.
А відповідати як модні менеджери я ще поки що не навчився. :D
Не завжди так буде.
Аватар користувача
keepo
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1312
З нами з: Пон 15 серпня 2005 р. 12:45
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Повідомлення keepo »

Lsdetsl, вчись, це дуже пригодиться.
Счастье есть лишь мечта, а горе реально. /Вольтер/
Аватар користувача
Belamor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1905
З нами з: П'ят 01 липня 2005 р. 15:20
Звідки: м.Луцьк

Повідомлення Belamor »

Навчися дійсно відрізняти хто друг а хто користолюбець. Друзям нічо не жалко. А от з користолюбцями я люблю гратися. Це абалденна вещь прикалуватися з них.
крім того що я завжди правий, я ще й фізично сильніший
Аватар користувача
Lsdetsl
Частий гість
Частий гість
Повідомлень: 42
З нами з: П'ят 09 вересня 2005 р. 13:50
Звідки: Lutsk

Повідомлення Lsdetsl »

А це доречі цікава думка. :D :D
Не завжди так буде.
Аватар користувача
Sheriff
Учасник дискусій
Учасник дискусій
Повідомлень: 156
З нами з: Суб 18 лютого 2006 р. 18:03
Звідки: Юкрейша

Повідомлення Sheriff »

Самий дієвий спосіб не впадати в депресію від таких друзів - це розробити прайс на всі свої послуги. А коли до тебе приходить такий друг то казати - ось така ціна за таку роботу, але тобі можу дати знижку - 10%, а слідуючий раз - 15%, а якшо приведеш мені клієнта то знижка - 20%. Я тоже був у похожій ситуації як Lsdetsl, але вже пів року працюю на прасі і манав я таких друзів які хочуть використати мене - я сам їх використовую коли вони приходять з замовленням до мене - використовую їх тупість - оскільки майже всі послуги в сфері пошуку інформації кожен може легко навчитися робити сам - треба лише бажання і час. :D :D :D
To serve & to protect
atmavan
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: Пон 24 квітня 2006 р. 10:18

Повідомлення atmavan »

На самом деле бескорыстие - это редчайшая вещь. В человеке просто заложено преследовать какую-то свою цель, то ли матеральную то ли духовную. Действовать абсолютно бескорыстно может один из миллиардов. Если Вы пронаблюдаете, то все мы так или иначе эксплуатируем друг друга для определенных целей. У одних мы хотим денег, у других - внимание, у третьих - секс, у четвертых - знание, опыт и т.д. до бесконечности. И на самом деле именно только абсолютное бескорыстие может дать чувство полного удовлетворения и счастья, потому что пока человек стремится к выгоде (любой), стремится к счастью, до тех пор он не сможет его ощутить. Потому что настоящее счастье оно есть прямо в нас, а не во вне, в достижении временных вещей. Но по крайней мере действительно надо искать взаимовыгодные отношения. С кем-то у нас отношения более корыстные, с кем-то - менее, просто не надо себя обманывать и давать себе отчет в том, какой уровень отношений у нас с конкретным человеком. Тогда собственно не будет недопониманий. Ну и конечно понимать, что человек - это всегда человек (как Вы так и Ваш друг), со всеми его несовершенствами, поэтому трудно иметь идеальные отношения. Но для того и жизнь дана нам, чтобы развивать в себе бескорыстие и непривязанность к временному, материальному.
Аватар користувача
Yurez
Активний учасник
Активний учасник
Повідомлень: 318
З нами з: Чет 01 вересня 2005 р. 14:47
Стать: чоловіча
Звідки: Lutsk

Повідомлення Yurez »

Імхо, до біса те безкористя - елементарні неписані правила співпраці людей такі: "я-тобі, ти - мені". Завжди повинен бути рівноцінний обмін, і тоді ніяких образ не може бути. гадаю, якщо ти другу робиш щось нахаляву, ти підсвідомо (чи свідомо) очікуєш потім чимось у нього "поживитися". Всі проблеми із-за того, що деякі індивідууми неправильно оцінюють вартість роботи, наприклад: "Зроби мені назавтра курсову по матану, Я ЗНАЮ, ТОБІ ЦЕ ЗОВСІМ НЕСКЛАДНО" :x :fuck:(І звідки такі знання?) Щоб такого не було, краще перепитати, що хоче людина за свою роботу.
Аватар користувача
Kima
Учасник дискусій
Учасник дискусій
Повідомлень: 170
З нами з: Вів 12 червня 2007 р. 09:23
Стать: жіноча
Звідки: Луцьк

Re: Чому люди такі користолюбиві.

Повідомлення Kima »

Ще гірше коли це користолюбство відбувається між людьми різної статі. Коли приділяють увагу, роблять якісь натяки, посміхаються і моргають і якою б ти не була льдишкою - ти все рівно від цього танеш. А потім розумієш що це було потрібне для справи, для пришвидшення, для спрощення, навіть не знаю до кінця на що був розрахунок, не так багато ж з мене візьмеш. Банально до шока.
Відповісти