Чи необхідно зробити російську мову другою державною?

Соціальна, економічна, податкова, облікова, фінансова, бюджетна політика України. Тут місце усім політичним баталіям.

Модератор: Саня

Чи необхідно зробити російську мову другою державною?

Так
3
5%
Ні
53
93%
Мені пофіг
1
2%
 
Всього голосів: 57

Аватар користувача
Yurez
Активний учасник
Активний учасник
Повідомлень: 318
З нами з: Чет 01 вересня 2005 р. 14:47
Стать: чоловіча
Звідки: Lutsk

Повідомлення Yurez »

Введемо другу державну мову російську тільки після того, коли РФ введе другу - українську. :D
Аватар користувача
Belamor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1905
З нами з: П'ят 01 липня 2005 р. 15:20
Звідки: м.Луцьк

Повідомлення Belamor »

Це непотрібно для розвитку України. У нас і так засилля російської мови і культури. Нажаль і тупої гамерикоської тоже. Очитстити країну від мусору. Це основна задача. Шоб дійсно була українська мова і культура. ЗАМЕТЬТЕ БАТЕНЬКА ті 40 відсотків росіян живуть тут не менше 20 років і шоб полінуватися вивчити мову - це бред і неповага до тих людей які проживають на території України. Ніхто не забороняє спілкуватися російською,але робити державоню - бред сивої кобили. Це нічо не дасть. Всього навсього дасть поблажку ледарям які не вміють і не хочуть вчитися. Кожна країна дбає за свою мову. Тіко в нас то зробили проблемою....
крім того що я завжди правий, я ще й фізично сильніший
Аватар користувача
Belamor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1905
З нами з: П'ят 01 липня 2005 р. 15:20
Звідки: м.Луцьк

Повідомлення Belamor »

Кстаті а птічках. Якби на російському форумі було голосування про доцільність введення в РФ другої державної мови української. Я б все таки з поваги проголосував проти.
крім того що я завжди правий, я ще й фізично сильніший
Аватар користувача
Lsdetsl
Частий гість
Частий гість
Повідомлень: 42
З нами з: П'ят 09 вересня 2005 р. 13:50
Звідки: Lutsk

Повідомлення Lsdetsl »

Держава - Україна, і мова повинна бути Українська. Які ще можуть бути коментарі.?? :?: :?:
Не завжди так буде.
student
Новачок
Новачок
Повідомлень: 24
З нами з: Сер 06 липня 2005 р. 00:45
Звідки: Warsaw

Повідомлення student »

А теперь представьте, что они отправят Мыколу Петренко за бугор, а он по английски ни бе ни ме...
А дворником работать и родной язык не требуется!

A teper ja sebe predstavlyayu:Zachem ludi hodyat v shkolu?Dlya togo chto by poluchit obshchee obrazovanije, a v eto vhodit i izuchenije innostrannyh yazykov.Kazhdyy narod dolzhen imet svoju kulturu,traditsyju,istoriyu i svoj jazyk.Znanije jazykov eto bolsho plus,a ne imenno ukr/rus spetsialist.My zhyli v CCCP,gde gosyazykom byl russkij.Pochemu bolshinstvo ludey s byvshego sovka znayut russkiy, a bratya s severa govoryat CHTO?,no inogda SHO.A Mykola tut ne prichem,analogichno mozhna vzjat Vovu Ivanova,Petrova,kotoryj krome matov nichego ne znayet.Vy lutshe nauchites Moskvu stroit a potom u vas budet UKR/TUR jazyk stroitelnyj v gosudarstve.TAK SHO VCHYT MOVY, V ZHYTTI PRYGODYTSYA!!!.
americansky
Учасник дискусій
Учасник дискусій
Повідомлень: 138
З нами з: Нед 08 травня 2005 р. 23:22

Повідомлення americansky »

Belamor писав: Це непотрібно для розвитку України. У нас і так засилля російської мови і культури. Нажаль і тупої гамерикоської тоже. Очитстити країну від мусору. Це основна задача. Шоб дійсно була українська мова і культура. ЗАМЕТЬТЕ БАТЕНЬКА ті 40 відсотків росіян живуть тут не менше 20 років і шоб полінуватися вивчити мову - це бред і неповага до тих людей які проживають на території України. Ніхто не забороняє спілкуватися російською,але робити державоню - бред сивої кобили. Це нічо не дасть. Всього навсього дасть поблажку ледарям які не вміють і не хочуть вчитися. Кожна країна дбає за свою мову. Тіко в нас то зробили проблемою....

OK, krasivo. Teper ya rozkazhu za krainu yaku ya lyublyu i yaka nazyvaetsya v deyakih kolah tupoyu, hocha tym kolam she rokiv 90 tyagnuty do tsyogo rivnya. Ya pro US. Tilki v Chicago prozhivaye bilya 50 000 ukraintsiv, 50% z yakih znahodytatsya tut bilshe tyh samih 20 rokiv. Meni stydno dyvytys, koly lyudina ne mozhe vydavyty iz sebe 2-oh sliv po angliyski, i tse mayzhe v 100%. Tupa kraina dlya tsih kulturnih shariv viddala polovynu odnogo iz samih bilshih mist i napisala im navit vyviski na znakah po-ukrainski, polski i t.d. Zaraz tut zasillya emigrantiv iz Mexici i navit dlya nih stvoreno umovy perebuvanya, ispanska mova ye vsyudy yak druga mova. Kogo vy tam zibralys chistyt? Davay mozhe GULAGI pobuduy i moskaliv tuda zagony? Pro yaku chisto ukrainsku kulturu ide mova? tse treba bulo robyty 300 rokiv tomu, podyvitsya yak svit zhive. Zmishuvanya kultur prohodyt yakraz v tsey moment, termin takiy - internationalization, mayzhe te same sho unisex:) A ty mozhe ne hodysh v amerikanskih jeansah? tak vykyn ih i odyagny sharovary. Vy zh na Europu tam kurs berete, a v tiy zhe Belgium chi Holland, chi Sweden na dvoh movah naselenya rozmovlyaye.
Moya dumka: derzhavnoi drugoi movy ne potribno, a rosiyskomovne naselenya treba prosto zalyshyty u spokoi i ne robyty tam nastupnoi klounady, a daty im mozhlivist rozmovlyaty na svoiy ridniy movi, pri tsyomu v shkolah osnovna mova ukrainska, druga - na vybir - ros, engl., fr. i t.d. A spec.shkoly mozhna robyty i rosiyskomovni. Yaksho lyudyna hoche rozmovlyaty po rosiyski - na tse vona mae pravo. Rik nazad zhe demokratii hotily?
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Повідомлення Саня »

Знати мови потрібно. Я не пам'ятаю хто це сказав, але суть в тому, що скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина.
Перш за все потрібно вивчити власну мову ("Чужому научайтеся і свого не цурайтеся" - Т.Г.Шевченко). Якщо не знаєш рідної мови, то ти не можеш буди повноцінним громадянином своє держави. Знання мови предків я вважаю обов'язковою умовою.
Знати кілька мов бажано, але не обов'язково всі ці мови, чи деякі з них, вводити в якості державних. Державною мовою в нас повинна буди українська мова і лише вона. А знання російської мови допомагає мені в роботі, в спілкуванні з іншими людьми. Воно дає змогу отримати більше інформації. В нашому суспільстві це важливо. При роботі з компами без англійської мови тяжко. Прийшлося і її трішки вивчити. Без цього нормально розбиратися в комп'ютерній і навколокомп'ютерній техніці просто складно.
Мови вивчайте. Це пригодиться. Але рідна українська мова - передусе.
Шануймося, браття!
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

americansky писав: derzhavnoi drugoi movy ne potribno, a rosiyskomovne naselenya treba prosto zalyshyty u spokoi i ne robyty tam nastupnoi klounady, a daty im mozhlivist rozmovlyaty na svoiy ridniy movi, pri tsyomu v shkolah osnovna mova ukrainska, druga - na vybir - ros, engl., fr. i t.d. A spec.shkoly mozhna robyty i rosiyskomovni. Yaksho lyudyna hoche rozmovlyaty po rosiyski - na tse vona mae pravo. Rik nazad zhe demokratii hotily?


Так самі українці це питання і не піднімають. Розумієш, коли живуть на території України росіяни (деякі з них вважають себе українцями) і розмовляють по-російськи, то нехай собі розмовляють, ніхто їх за це мачіти не збирається. Але коли балатується Янукович і каже, що введе російську мову державною (ще б сказав замість української), то це в мене викликає просто обурення і я не можу на це спокійно дивитись. Їх і так ніхто не чіпає, хоча в свій час тут велася пропаганда російської мови, розстрілювали укр. інтелігенцію, висилали в Сибір, ставили начальниками і директорами росіян, робили голодомори та ще багато інших злочинів і репресій проти українського народу, то це нормально. Нарешті українці дістали в руки хоча б частину влади (після розвалу СРСР був прокомуністичний Кравчук президентом, потім завдяки фальсифікаціям був Кучма 2 рази президентом, який розвів тут корупцію і не тільки...), і то Росія хоче знову це все забрати і створює для цього всякі бичини Україні (то просуває Яника, показове закриття газових кранів по ТБ, звинувачує Україну в крадіжках газу, скандал на весь світ). Я повинен дивитись ту московську папсу по тєліку і їхні кончені серіали і шоу? Я маю це все терпіти і казати введіть мені російську мову, мені на нєй панятнєй? А потім ще й приєднають до Росії. Ніколи!

Вже вечір вечоріє, повстанське серце б’є,
А лента набої поспішно подає.
Ах, лента за лентою – набої подавай,
Вкраїнський повстанче, в бою не відступай!
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

Саня писав: Знати мови потрібно. Я не пам'ятаю хто це сказав, але суть в тому, що скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина.
Перш за все потрібно вивчити власну мову ("Чужому научайтеся і свого не цурайтеся" - Т.Г.Шевченко). Якщо не знаєш рідної мови, то ти не можеш буди повноцінним громадянином своє держави. Знання мови предків я вважаю обов'язковою умовою.
Знати кілька мов бажано, але не обов'язково всі ці мови, чи деякі з них, вводити в якості державних. Державною мовою в нас повинна буди українська мова і лише вона. А знання російської мови допомагає мені в роботі, в спілкуванні з іншими людьми. Воно дає змогу отримати більше інформації. В нашому суспільстві це важливо. При роботі з компами без англійської мови тяжко. Прийшлося і її трішки вивчити. Без цього нормально розбиратися в комп'ютерній і навколокомп'ютерній техніці просто складно.
Мови вивчайте. Це пригодиться. Але рідна українська мова - передусе.
Шануймося, браття!


Я знаю російську і задоволений цим. Нічого поганого в цьому не вбачаю. А так як живу на Україні і маю українське коріння, то й розмовляю українською мовою, буду в Росії - буду по-російськи, в Польщі - наскільки дозволяють мої знання польською, ще десь - англійською. Але під час перебування в Польщі бачив - росіяни навіть купуючи щось в поляків, не намагаються принаймі старатись говорити щось по-польськи, валять собі на своїй мові і все.
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

americansky писав: OK, krasivo. Teper ya rozkazhu za krainu yaku ya lyublyu i yaka nazyvaetsya v deyakih kolah tupoyu, hocha tym kolam she rokiv 90 tyagnuty do tsyogo rivnya. Ya pro US. Tilki v Chicago prozhivaye bilya 50 000 ukraintsiv, 50% z yakih znahodytatsya tut bilshe tyh samih 20 rokiv. Meni stydno dyvytys, koly lyudina ne mozhe vydavyty iz sebe 2-oh sliv po angliyski, i tse mayzhe v 100%. Tupa kraina dlya tsih kulturnih shariv viddala polovynu odnogo iz samih bilshih mist i napisala im navit vyviski na znakah po-ukrainski, polski i t.d. Zaraz tut zasillya emigrantiv iz Mexici i navit dlya nih stvoreno umovy perebuvanya, ispanska mova ye vsyudy yak druga mova. Kogo vy tam zibralys chistyt? Davay mozhe GULAGI pobuduy i moskaliv tuda zagony? Pro yaku chisto ukrainsku kulturu ide mova? tse treba bulo robyty 300 rokiv tomu, podyvitsya yak svit zhive. Zmishuvanya kultur prohodyt yakraz v tsey moment, termin takiy - internationalization, mayzhe te same sho unisex:) A ty mozhe ne hodysh v amerikanskih jeansah? tak vykyn ih i odyagny sharovary. Vy zh na Europu tam kurs berete, a v tiy zhe Belgium chi Holland, chi Sweden na dvoh movah naselenya rozmovlyaye.


Взагалі штати це країна емігрантів, в них майже нема своєї культури і такої багатої історії. В цьому основна відміність, тому порівнювати тут немає сенсу. А джинси в нас не американські нажаль, а турецькі і великих розмірів (майже як шаровари :D ). І носити якісь стародавнє національне вбрання крім на свята ніхто теж не буде в інших країнах теж. Але коли на Пасху кажеш "Христос воскрес!", а у відповідь тобі кажуть: "Здрастє" (був реальний випадок у Луцьку), то це принаймі неприємно, або сприймається як не повага до мене і християнських традицій.
Аватар користувача
Belamor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1905
З нами з: П'ят 01 липня 2005 р. 15:20
Звідки: м.Луцьк

Повідомлення Belamor »

Які нафіг США? americansky ? Та мені пофіг шо там робиться. В україні я хочу шоб була Україна і як москалів пиздитиму так і тупорилих гамерикосів. Асимільовуватися нікуди не збираюся. За емігрантів отдельна мова ...
крім того що я завжди правий, я ще й фізично сильніший
Аватар користувача
keepo
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1312
З нами з: Пон 15 серпня 2005 р. 12:45
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Повідомлення keepo »

В американців можливо історія і куца, але так леліяти свої символи, як вони ніхто незможе. всім ще вчитись і вчитись...
Счастье есть лишь мечта, а горе реально. /Вольтер/
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

Та не подобається мені ота постанова американська. Показують по МТВ, в них шо мова то про гроші і скільки хто заробляє. як живе, де живе і на чому їздить. Панти поганяти вони мастєра. Але тема не про то.
student
Новачок
Новачок
Повідомлень: 24
З нами з: Сер 06 липня 2005 р. 00:45
Звідки: Warsaw

Повідомлення student »

Posrat jaka mova v amerykanciv,ale podyvitsya jak vony zhyvut!Chesnym trudom zaroblyeyesh sho na vse hvataye, a v nas 334 gr i zhopa.Natsionalna mova v nas ukr, a tak jak zhyve v nashij kraini bagato inozemtsi,to v nas skoro bude druga Zaxidna Evropa,podyvitsja sho tam robytsja!Ponanimaly deshevu robichu sylu z Afryki i arabiv,a vony jix skoro vykorenjat,bo vony plodjatsja jak kroliki,a v Evropi karjera na pershomu misci,zaraz ide ekspansjia tsyh krajin,i v nas navit vzhe v Lutsku bagato vydno tsyh chernozhopyh i pontuyutsja jebani tungisy,ja nichogo proty ne maju shom poluchily osvitu i vertalysja rozvyvaty svoju krajinu,ale vony v nature zajibaly.Tut nijakogo natsionalizmu nemaje,ale treba boronyty svogo v porjadtsi norm i tsinnostej,bo tak zagyne kultura i vse, A NAROD BEZ KULTURY TSE PROPAZHA!!!
Аватар користувача
keepo
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1312
З нами з: Пон 15 серпня 2005 р. 12:45
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Повідомлення keepo »

Попередній пост ще раз підтверджує мою давню гіпотезу, що на західній україні при сприятливих умовах такий нацизм може розвинутись, що мало не буде.
культура не пропадає тому, що внас багато іноземців, а скоріше тому, що люди її нехочуть підтримувати. Згадайте, коли останній раз ви ходили колядувати або щедрувати? я минулого року на те, щоб вмовити 3-х чоловік потратив цілий день. і засилля інозеців нічого спільного з небажанням підтримувати такий прояв української культури не мало!
Так що кричати "бий москалів, спасай україну" - просто дурниця. звичайно треба боронити неньку, але від того, що внас небуде інших національностей культура не з"явиться. навпаки багатша культура в тих народів, які вбирали в себе щось нове...
Счастье есть лишь мечта, а горе реально. /Вольтер/
Відповісти