Болонський процес

Соціальна, економічна, податкова, облікова, фінансова, бюджетна політика України. Тут місце усім політичним баталіям.

Модератор: Саня

Відповісти

Чи варто нам приєднатися до Болонського процесу?

Так, це дасть нам нові перспективи
1
25%
Ні, нам це не потрібно
0
Немає голосів
Не можу відповісти однозначно
3
75%
 
Всього голосів: 4

Аватар користувача
Belamor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1905
З нами з: П'ят 01 липня 2005 р. 15:20
Звідки: м.Луцьк

Болонський процес

Повідомлення Belamor »

Хто що чув за Болонський процес? Чи варто так вже безапеляційно мавпувати західні системи освіти? Чи не є то методичний розвал освіти?
крім того що я завжди правий, я ще й фізично сильніший
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Re: Болонський процес

Повідомлення Саня »

В нас почали впроваджувати отой "Болонський процес", а толком ніхто не знає що це таке. Прийшла вказівка зверху - виконуйте.
Так, стандартизувати систему освіти треба, треба адаптовувати її до існуючої світової системи. Але перш треба добре вивчити до чого це ми йдемо.
Потрібно враховувати специфіку наших умов. Є хороші напрацювання в галузі освіти - потрібно їх зберегти. А тупо колонувати - вийде ще гірше, ніж у "них".
Аватар користувача
Yurez
Активний учасник
Активний учасник
Повідомлень: 318
З нами з: Чет 01 вересня 2005 р. 14:47
Стать: чоловіча
Звідки: Lutsk

Re: Болонський процес

Повідомлення Yurez »

Нема різниці яка буде система - хабарі все одно потрібно буде носити, і так буде завжди.
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Re: Болонський процес

Повідомлення Black »

Єдиний спосіб боротьби з хабарями - це підняття заробітної плати. Ці казли нічого не хочуть робити. Зараз мало хто реально отримує менше 1000. Могли б зробити мінімалку на такому рівні хоча б. Частина конвертних зарплат б виплила в податки. А взагалі треба було б мінімалку на рівні 500 євро хоча б. Тоді б якось люди краще працювали і тримались однієї роботи, і думали чи брати хабар, чи ні, можна заплямувати себе на все життя за якусь незначну суму.
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Re: Болонський процес

Повідомлення Саня »

Хто сказав, що хабарі потрібно носити? Спочатку самі носимо, прагнучи полегшити собі життя, а потім жаліємося, що кругом одні хабарники.
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Re: Болонський процес

Повідомлення Black »

Створюють такі умови просто кругом. Не хочуть робити нічого, або роблять довго, поки не занесеш.
Аватар користувача
Belamor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1905
З нами з: П'ят 01 липня 2005 р. 15:20
Звідки: м.Луцьк

Re: Болонський процес

Повідомлення Belamor »

Як правило за освіту носять хабарі ті, хто нічо якраз і не вчить. Зі свого студентського досвіду скажу так - здати можна було без грошей.
Сам платив хабарі. Визнаю. За пропущені лаби і за предмет який було влом вчити.
крім того що я завжди правий, я ще й фізично сильніший
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Re: Болонський процес

Повідомлення Black »

Хай зроблять нормальну програму. Не зрозуміло чим те міністерство освіти займається. Ще досі вчать турбо пасаль в університетах. Дебіли.
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Re: Болонський процес

Повідомлення Саня »

Згоден з Belamorом. При бажанні можна самому все поздавати без усіляких хабарів.
Хабарі якраз вигідні тим, хто не хоче вчитися. Заплатив - отримав хорошу оцінку, а потім й диплом. Без зайвої мороки. Та й викладачів зрозуміти можна. Вигнати дебіла всерівно не дадуть, а так - хоч якийсь толк, пару рублів в кармані зашелестить.

На рахунок навчальних програм - згоден. Давно пора міняти.
Аватар користувача
Yurez
Активний учасник
Активний учасник
Повідомлень: 318
З нами з: Чет 01 вересня 2005 р. 14:47
Стать: чоловіча
Звідки: Lutsk

Re: Болонський процес

Повідомлення Yurez »

Доповню свою думку:
У нас все має подвійне дно - одні роблять вигляд, що вчаться, інші роблять вигляд що щось викладають згідно програми. І ця ситуація вигідна як студентам, що не хочуть вчити, так і викладачам, яких просять менше працювати, ще й гроші за це дають :) Незалежно від системи освіти для цих товаришів нічого не зміниться.
Але моя думка все ж така - хай буде отой Болонський процес. Це дасть визнання наших дипломів за кордоном. А щодо якості знань - хто хоче, той сам вивчить що йому треба, і до дупи та навчальна програма, затверджена міносвіти.

зі: Паскаль вчать - ну і фіг з ним, його не важко здати, а сам вчи собі шо хоч.
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Re: Болонський процес

Повідомлення Black »

Сам вчи собі шо хоч... Якщо ти платиш, наприклад, за навчання, тебе вчать шо-нібудь, а те, що ти хоч - маєш вчити сам??? За що ж тоді платити гроші? Та навіть коли на безкоштовному вчишся... Виходить ВУЗ не для знань, а для папірця??? Не розумію такої думки.
Аватар користувача
Yurez
Активний учасник
Активний учасник
Повідомлень: 318
З нами з: Чет 01 вересня 2005 р. 14:47
Стать: чоловіча
Звідки: Lutsk

Re: Болонський процес

Повідомлення Yurez »

Я розумію, що це не є нормально з точки зору здорового глузду, але така вже склалася ситуація. :(
Такий стан ринку надання послуг з надання вищої освіти.
Не знаю, можливо, не у всіх вузах так хрєново, але загалом ситуація така, як я описав. Я, наприклад, обирав поменьше грошей - "побільше" диплом. І от, якби мій диплом ще й визнавався за кордоном, то було б взагалі зашибісь.
Відповісти