Українізація софту

Обговорюєм операційні системи, усілякій софт, комп'ютерні ігри.

Модератор: Саня

Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Українізація софту

Повідомлення Саня »

Затіяв один знайомий проект з ураїнізації WinAmp'у. Вже є перші результати http://winampua.narod.ru/. Вважаю, що проект вартий увага і допомоги.
Як ви відноситеся до локалізацї різних програм? І чим можете допомогти DJ XXXL?
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

Думаю, що софт необхідно українізувати, але саме ось до вінампа я звик англійського.
Аватар користувача
keepo
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1312
З нами з: Пон 15 серпня 2005 р. 12:45
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Повідомлення keepo »

Стараюсь використовувати англійські версії програм. Якось і мову не забуваєш, і документацію читати краще.
Колись теж була така мулька - все хотів на українську мову перекласти. Потім переріс :oops:
Счастье есть лишь мечта, а горе реально. /Вольтер/
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

Ну от на офіс англійський мені важкувато буде перейти наприклад, бо звик до російського, точно так як до англійського фотошопа.
Аватар користувача
Yurez
Активний учасник
Активний учасник
Повідомлень: 318
З нами з: Чет 01 вересня 2005 р. 14:47
Стать: чоловіча
Звідки: Lutsk

Повідомлення Yurez »

Аналогічно. В різних програмах звик до різних мов. Ось наприклад в юні роки вважав, що локалізовані версії Вінд глючні, використовував англійскі, і тепер нормально там орієнтуюся. А які-небудь несерйозні проги з інтуітивно зрозумілим інтерфейсом(тіпа Winamp) прекладати просто баловство. ІМХО.
Аватар користувача
Belamor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1905
З нами з: П'ят 01 липня 2005 р. 15:20
Звідки: м.Луцьк

Повідомлення Belamor »

Інколи взагалі ліпше без переводу. Бо наші грамотєї так перекладуть шо жах. Уж ліпше смисл англійською шукати ніж в бредових фразах типу - чужошматки, чи гортало або переглядало ...
крім того що я завжди правий, я ще й фізично сильніший
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Повідомлення Саня »

Для більшості нормальних користувачів, які вміють думати головою, англійська мова інтерфейсу програм не є перешкодою. В цьому навіть є деяка користь, як справедливо зуважив keepo, що й мову не забуваєш.
Багато програм русифіковано. І багато українців ними користуються.
Але все-таки хотілося б мати якісний український продукт. Зробити якісний переклад не так вже й просто. В українській мові часом складно підбрати потрібні слова, що перекласти навіть саме звичайнісіньке меню. Вважаю, що DJ XXXL робить корисну справу. Правда сайт у нього страшнуватий.
djxxxl
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: Сер 23 листопада 2005 р. 07:24
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Повідомлення djxxxl »

Дякую всім за чесність. :!: Хочу сказати таке: проект розпочинав не для когось, а перш за все для себе. А на рахунок якості перекладу - постійно виправляю помилки і стараюся зробити найбільш достовірним відносно оригіналу та правильним з точки зору української "комп'ютерної" мови (мені самому не подобаються коряво перекладені програми на українську).
За сайт - окрема історія. Так, дійсно отстой. :oops: Я все ж таки не web-майстер, а тільки вчуся. Третій місяць в інеті. На днях з'явилась пропозиція перебратись на нове місце (куди поки що не скажу, треба спочатку переїхати :P ), зробити це все серйозніше та красивіше. Можливо до нового року можна буде вже побачити. А поки що іду далі працювати... а ще наука...
:idea: Доречі, на рахунок web - приймаю окрім критики і пропозиції. :) :arrow: mailto:winampua@yandex.ru Всім дякую.
Аватар користувача
TEMPL@R
Учасник форуму
Учасник форуму
Повідомлень: 52
З нами з: Сер 08 лютого 2006 р. 17:04
Звідки: Луцьк

Повідомлення TEMPL@R »

Саня, Я з тобою згідний оригінальні програми це добре але якось треба і нашу мову розвивати, а не тількі російською чи англійською користуватися, тому що у кожній цивілізованій країні є свої перекладені версії провідних програм. Наприклад у Польщі там Вінда, Офіс, Фотошоп на польській про англійській навіть мови немає.
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Повідомлення Саня »

TEMPL@R, я безумовно ЗА повсюдне впровадження української мови. Причому переклад повинен бути ЯКІСНИМ, а то недаремно Belamor, пише
Інколи взагалі ліпше без переводу. Бо наші грамотєї так перекладуть шо жах. Уж ліпше смисл англійською шукати ніж в бредових фразах типу - чужошматки, чи гортало або переглядало ...

Якби кожен переклав хоч одну маленьку програмку на українську мову, було б дуже непогано.
Корисну роботу робить djxxxl, адже WinAmp викоирстовують багато людей. black також - ми ж втішаємося українізованим варіантом форуму. Треба побільше таких енузастів.
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

В Everest-і жахливий переклад. Часто лякаюсь від української мови там.
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

Саня, я от думав створити сайт з укранізованим софтом, ленгпаками. Якщо маєш бажання - приєднуйся, будем щось перекладати і розміщати.
Аватар користувача
mix_forever
Почесний учасник
Почесний учасник
Повідомлень: 520
З нами з: Сер 01 лютого 2006 р. 15:40
Контактна інформація:

Повідомлення mix_forever »

Я принципово користуюсь англомовними версіями софту... Бо ХЗ як і хто його перекладе на укр./рос. мови, і шо при цьому почне глючити... Раз софта була написана агліцькою, то є сенс юзати оригінал...
Я не злий - я програміст :)
Створюйте легенди про себе - боги починали з цього...
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

зараз пишуть проги так, шо мова знаходяться в окремому файлику. Наприклад як QIP. Його перекладаєш і все. Нічого не глючить.
Аватар користувача
mix_forever
Почесний учасник
Почесний учасник
Повідомлень: 520
З нами з: Сер 01 лютого 2006 р. 15:40
Контактна інформація:

Повідомлення mix_forever »

я не такі проги мав на увазі... візьми для прикладу той же фотошоп чи корел...
Я не злий - я програміст :)
Створюйте легенди про себе - боги починали з цього...
Відповісти