Unix versus Windows

Обговорюєм операційні системи, усілякій софт, комп'ютерні ігри.

Модератор: Саня

Відповісти
Аватар користувача
Dr_Phoenix
Учасник дискусій
Учасник дискусій
Повідомлень: 151
З нами з: П'ят 15 липня 2005 р. 16:40
Звідки: Луцьк

Unix versus Windows

Повідомлення Dr_Phoenix »

Пропоную на обговорення вічно існуючу тему: що краще Унікс чи Вінда? Пишіть сюди хто знайомий з якими осями класу Унікс/Віньдовсь, які у вас враження від них, в яких сферах ви їх юзали чи юзаєте..... пишим, не соромимся-буде цікаво :D
Аватар користувача
Belamor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1905
З нами з: П'ят 01 липня 2005 р. 15:20
Звідки: м.Луцьк

Повідомлення Belamor »

Та блін як на мене це теж дурний спір. Це щось з того спору про Intel vs AMD.
Кожна система має право на існування. Хто б що не казав а до UNIX ів треба знання. Якшо з умом настроїти - ліпше немає. Але я вважаю для домашнього юзання вінда ліпша. Менше геморою.
крім того що я завжди правий, я ще й фізично сильніший
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Повідомлення Саня »

Підтримую думку Belamor'а. Толку з суперечки не буде. Для кожної системи знайдеться свій користувач. Кожному своє і добре що системи є різні. Обирайте те, що вам підходить.
Для простих обивателів, для домашніх користувачів, секретарок, тьоток-бухгалтерш більше підходить операційна система з сімейства Windows, імхо. Ці системи є більш доступними, знайоміші, поширеніші, ну, і більш звичні.
UNIX'и - системи для обраних, для тих, хто знає в цьому толк, для тих, хто знає можливості заліза і софту, що від них можна і треба вимагати. А також для тих, хто має бажання і здібності розібратися з функціонуванням цього всього.
Аватар користувача
Dr_Phoenix
Учасник дискусій
Учасник дискусій
Повідомлень: 151
З нами з: П'ят 15 липня 2005 р. 16:40
Звідки: Луцьк

Повідомлення Dr_Phoenix »

Нус, я не буду спорити на рахунок того що для уніксів потрібні великі знання і багато досвіду, але як домашню ось їх юзати може виявитись дуже ефективним. Я не маю на увазі тут секретарок, бухгалтерів, хоча ОпенОфіс чи Стар Офіс виглядає досить пристойно, я маю на увазі тих хто хоче краще розібратися з компютером, глибше вивчити його структуру і використовувати всі його можливості якнайповніше. По надійності якщо взяти хоч той самий Лінух, то Вінді до нього ще далеко, а що вже говорити про Фрю :) Мелкософт ще буде й буде випускати диряві патчі, радуючи хакерів і даючи їм більше простору для діянь. Взяти хоч той самий Yahoo.com - на ньому стоїть Фря і не ребутається вже кілька років, чи витримає таке хоч одна Вінда??? - невер! Спецефекти для фільму МАТРИЦЯ робилися(лінуксоїди кажуть що на Лінухі, еле це п...ож) на кластері під керуванням ФріБСД. Щоб організувати домашню чи районну мережу і підключити її до інета кращого вибору чим Юнікс система не знайдеш, адже спочатку здається що там все настроїти то можна іпанутись, неправда - під Віндою це все зробити набагато важче, вас просто виведе з себе та кількість різних кнопочок і вкладок які потрібно натискати, вибирати, а в уніксі достатньо правильно проредагувати кілька файлів і вуаля! Кількість софта під Унікси росте з кожним днем і те що весь він(майже весь)з відкритим сорсом і безплатний говорить про те що він дійсно стабільний і не містить таких кіндер сюйпрайзів які підкладає чи то для прикола чи то для глюків(якщо все буде робити то нікому не буде потрібна підтримка Мелкософта і спрос буде падатии...хм) а скоріше всього це для Спецслужб, ви можете сидіти дома в нетіс і навіть не підозрювати про те що і куди відсилає ваша улюблена 2К чи ХРень....такі ось делішки! Отже дійсно для простих юзверів слово Унікс нагадує щось марсіанське, а той хто розбереться хоч трохи не зможе відірватись від спілкування з Уніксами....за ними Future :!: :)
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Повідомлення Саня »

Док, ти багато в чому правий і вірно розмірковуєш з приводу різних ОС.
Я не маю на увазі тут секретарок, бухгалтерів, хоча ОпенОфіс чи Стар Офіс виглядає досить пристойно, я маю на увазі тих хто хоче краще розібратися з компютером, глибше вивчити його структуру і використовувати всі його можливості якнайповніше.

Linux'и саме таким людям і підходить. Тим, хто бажає вчитися, розбиратися і т.д.

Взагалі кожна система має свої переваги та недоліки, свої сильні та слабкі сторони. Кожен вправі обирати те, що йому потрібно. Потрібно враховувати свої інтереси, можливості, сфери використання комп'ютера.
Галузі застосування лінуксів розширюють. На сьогоднішній день вони все більш стають придатними для звичайних домашніх ПК, мають розвинуті мультимедійні можливості, офісні інструменти, є спеціалізовані програми. При цьому вони не втрачають ринок серверів і характеристики, які для них характерні (стабільність, надійність). Це є плюсом.

Сам я зазвичай працює під Windows. Найбільше часу провів під Win98SE. До цього була Win95OSR2, WinNT4.0, 3.11. Працював з 2000, ХР. Зараз вдома 2003 Server (подобається як він працює).
Доводилося стикатися з ASP Linux 7.3, 9.2. Бавився з Knoppix'ом. Сподобалося - Frenzzy. Вже зо два місяці збираюся вдома поставити FreeBSD 5.3. Ніяк не зберуся :-(
Аватар користувача
Belamor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1905
З нами з: П'ят 01 липня 2005 р. 15:20
Звідки: м.Луцьк

Повідомлення Belamor »

Неможливо в одному вмістити розумний компроміс. FreeBSD це серверна ОС - РЕСПЕКТ. Лінукс маст дай - ізза того що в собі хоче поєднати клієнт і сервер. Вінда суто клієнтська. Універсального бути не може.
крім того що я завжди правий, я ще й фізично сильніший
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

Для Windows існує найбільше програм і вона найрозповсюдженіша. Тому юзаю її.
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Повідомлення Саня »

Найбільш розповсюдженна не означає найкраща.
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

А ніхто не каже що краща. Найпопулярніша! Що мені поставити FreeBSD чи Linux і грати в якусь там японську гру? Постійно трахатись з дровами до обладнання чи писати дрова самому? Для чого це мені потрібно? Вінду зробили так, що навіть ламер може її поставити і налаштувати. Правда не кожен, але все ж таки. В кого з тут присутніх стоїть лише операційна система не від Майкрософт? Думаю, ні в кого... Самі знаєте чого...
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Повідомлення Саня »

З'явилася FreeBSD 6.0
ftp://ftp.ua.FreeBSD.org/pub/FreeBSD/IS ... -disc1.iso - 551,61Mb
ftp://ftp.ua.FreeBSD.org/pub/FreeBSD/IS ... -disc2.iso - 650,76Mb
Хто має можливість і бажання - можете качати.
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Повідомлення Саня »

Вже закачав один образ диску. Лишається ще один. Хочеться спробувати цю систему в роботі.
Мені сподобалося як працює Frenzy. На роботі легко настроїв Х та мережу. Поспілкувався в ICQ. Система працює класно. Налаштування мережі сподобалося. Зроблено набагато толковіше, ніж в Windows. І ніяких перезавантажень системи :-)
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

Мені ще настрой. Драйверів для Creative LS не можу знайти під Linux або FreeBSD.
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Повідомлення Саня »

Можу підігнати Creative Vibra 16C - там проблем з драйверами не буде :-)
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

Це на ISA чи на PCI? Я взагалі то задоволений своїи звуком - під Віндовс паше гарно. :wink:
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Повідомлення Саня »

Прочитав новину в МК. Виходить, що скоро впору буде обговорювати питання на Unix verses Windows, а Windows&Unix.
Виходить, що 6 грудня 2005 року Microsоft оголосила, що нова версія Windows Server 2003 R2 буде мати вбудовану підтримку UNIX! За умовами ліцензії, яка до 30 червня 2006 року буде коштувати лише 99$, на одному сервері можна буде запускати до чотирьох R2.
Сумісність з UNIX буде забезпечуватся завдяки Virtual Server 2005. От такі от новини. Що про це скажете?
Відповісти