Unix versus Windows

Обговорюєм операційні системи, усілякій софт, комп'ютерні ігри.

Модератор: Саня

Відповісти
Alexandoros
Спамер
Спамер
Повідомлень: 462
З нами з: П'ят 03 лютого 2006 р. 16:11

Повідомлення Alexandoros »

Я Вас просвячу, дєті:
Трава - змішані directhand та openurmind. Нійміцніша водиться тут і тут. Також гарний прихід дає суміш directhand + gтрава.

Пробуйте, можливо сподобається.
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Повідомлення Саня »

Alexandoros, що там чути про ScopaOS? Коли тестяти будем?
SysR
Учасник форуму
Учасник форуму
Повідомлень: 90
З нами з: Сер 16 листопада 2005 р. 14:44
Звідки: localhost.localnet
Контактна інформація:

Повідомлення SysR »

Alexandoros
Сам ти система минулого.
Це в вінді немає і 3ї частини що є в сімействі юніксподібних ОС. Як мінімум для адміна тут є ВСЕ для діагностики і моніторинку мереж. Я мовчу які можливості відкриваються девелоперам.
Аватар користувача
mix_forever
Почесний учасник
Почесний учасник
Повідомлень: 520
З нами з: Сер 01 лютого 2006 р. 15:40
Контактна інформація:

Повідомлення mix_forever »

SysR, не варто розкидати бісер перед свиньми, бо не оцінять вони...
Я не злий - я програміст :)
Створюйте легенди про себе - боги починали з цього...
Аватар користувача
Несамовитий
V.I.P.
V.I.P.
Повідомлень: 431
З нами з: Сер 11 травня 2005 р. 15:16
Звідки: Україна, м.Луцьк

Повідомлення Несамовитий »

mix_forever, цим висловом пронизані всі 5 сторінок теми, молодець
Cвобода слова вовсе не гарантирует объективности и достоверности информации
и сама по себе не прибавляет журналистам ни ума, ни вкуса, ни таланта.
SysR
Учасник форуму
Учасник форуму
Повідомлень: 90
З нами з: Сер 16 листопада 2005 р. 14:44
Звідки: localhost.localnet
Контактна інформація:

Повідомлення SysR »

mix_forever
)) Мабуть ти правий.

Але варто сказати деякі речі.
Наприклад для Юніксів є САМБА. Думає всі чули що це є таке, а хто ні то поясню коротко що то є демон для створення файлового сервака МС на *НІКС. Так от МС вирішила підтримати даний проект тим що надали їм повні докі по роботі АД. Зараз анонсується вихід 4ї САМБИ з повною інтеграцією з 2000/2003 серваками МС. Я вже мав нагоду тестувати перші тестові версії. Скажу що річ ще досить "сира" але з виходом релізу це буде гарний програмний продукт який не буде поступатися аналогічним МС сервакам. Так от напрошується запитання а з чого би то МС підтримала безкоштовний продукт.. ваші варіанти.

2ий довод той що навідь у МС мережі роутери і брандмауери стоять юніксові. Тут також запитання А ЧОМУ?? Невже МС незмогла створити собі свою ОС щоб вона не поступалася Юніксам. Все-таки ЮНІКСИ як сервакі набагато попереду по роботі в мережі і стабільності за сервакі МС.

Так от тепер скажіть мені що Юніх система минулого.
Тут навпаки виходить що Юніх розвивається і буде активно розвиватися, а тут ще й нова ОЕМ ліцензія від МС. Якщо Мякенькі незмогли задавити Юніх за 10 останніх років то вже і не задавлять. Юніксові системи підтримуються мільйонами користувачів. FreeBSD наприклад підтримує БЕРКЛІ один з найвідоміших університетів світу.
Аватар користувача
keepo
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1312
З нами з: Пон 15 серпня 2005 р. 12:45
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Повідомлення keepo »

Якраз з розвитком пов"язані найбільші проблеми...
Зараз спостерігається взаємопроникнення *ніх->Він системи. І не факт, що через пару років трансятор реального часу не встроять в саму вінду, чи щось подібне... а результат переходу на масові потоки ми вже бачили на прикладі ВогненогоФокса, який при штучному використанні був супернадійний, але при переході на маси його відразу поламали і познаходили купу дир... :-/ Поживемо - побачимо
Счастье есть лишь мечта, а горе реально. /Вольтер/
Аватар користувача
mix_forever
Почесний учасник
Почесний учасник
Повідомлень: 520
З нами з: Сер 01 лютого 2006 р. 15:40
Контактна інформація:

Повідомлення mix_forever »

Нарахунок поламали... Оскільки за статистикою десь 60-70% інетовьких серваків працює під юніхами, то спроб поламати їх було і є ДУЖЕ багато... Саме томі Юнікси і розвиваються... Доречі, самі Юнікс першим перейшов на підтримку ipV6 та архітектури X64... Та й протокол TCP/IP був розроблений саме для юніксових систем, а вже потім мікрософтовці його в себе реалізували (причому набагато кривіше :))
Я не злий - я програміст :)
Створюйте легенди про себе - боги починали з цього...
Аватар користувача
Dr_Phoenix
Учасник дискусій
Учасник дискусій
Повідомлень: 151
З нами з: П'ят 15 липня 2005 р. 16:40
Звідки: Луцьк

Повідомлення Dr_Phoenix »

mix_forever, цілком тебе підтримую в твоїх думках і поглядах!
На рахунок того що ігр для нікс подібних ос є мало я згідний, а заявляти про те що вони будуть погано йти - це неправильно. Я наприклад люблю інколи пограти Варкрафт 2 по локалці чи просто так. Зкомпілив собі FreeCraft і не можу нарадоватись, скільки там нововведень, покращена графіка, включена підтримка OGG, MP3 і ще куча різних приятностей :), в звичайному 2му крафті про таке ніхто й не мріяв. Також я компілив FreeCNC - аналог доброго і приємного Command & Conquer. 3й Крафт теж реально грати під ніксами - ставите емулятор Wine/дрова для відео карточки і вперед, повірте не чуть не гірше буде йти ніж під віндою. Я люблю ФріБСД і мені, наприклад набагато цікавіше працювати під нею ніж під віндою, хоча деяких программ і громіздких програмних пакетів я не знайшов під нікси і приходиться працювати під віндою. Дві чи три системи на машині мати це прикольно і корисно ))
Ось вам для таблиця відповідностей Віндовс/лінукс-нікс программ, ігр і т.п.
http://www.linuxcenter.ru/lib/articles/ ... logs.phtml :)
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Повідомлення Саня »

Добрий там списочок. Думаю, що багато людей знайде там чимало невідомих програм навіть під Windows.
SysR
Учасник форуму
Учасник форуму
Повідомлень: 90
З нами з: Сер 16 листопада 2005 р. 14:44
Звідки: localhost.localnet
Контактна інформація:

Повідомлення SysR »

keepo
Мушу з Вами не погодитися. Ідеологыя Юнікса сама по собі така що за звичайних обставин взлому сервака (ламаєм юзера) тобі це нічого не дасть. ІМХО для того щоб зламати Юніх як мінімум нада ламанути 2х користувачів SUдера і ROOTа. Щоб їх ламанути нада стягнути файлік з паролями МД5 і розшифрувати їх!!. (2ий спосіб поламати/напоїти адміна, щоб сам все здав). Стащіти файлік не так прости -- треба мати права групи WHEEL!!!. Отже що саме по собі практично не реальне. Щодо "повалки" демона і отримання ШЕЛУ. Так самі небезпечні демони стартують через JAIL (sandbox -- собі така віртуальна машина), який доступу до кореневої системи НЕ ДАЄ!!
На мило поважаючого себе адміна будуть приходити кожноденні звіти про роботу системи. І як тільки він побачить що якогось юзера хакнули, то відразу поміняє пароль )).
Да і ШЕЛ (я особисто) закриваю на файрволі.

Що до інтергації *нікс і ламання прог, ну так вібачте сама по собі вінда є ВЕЛИКОЮ ДИРОЮ. В *нікс прога є прогою а не фортецьою, а прогу захищає сама система. У ВІНДІ трішки інші про це "поняття".

В вінді без антивіря в інеті сидіти ДУЖЕ небезпечно, сам *нікс заперечує існування вірусяк. Бо під РУТом в інеті в Юніксах ніхто сидіти не буде, а звичайного юзера інфікувати немає сенсу бо на всі бінарні файли він має тільки-читання. В віндах всі по дефолту адміни!!
Аватар користувача
Black
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 5194
З нами з: Чет 27 січня 2005 р. 11:39
Стать: чоловіча
Звідки: 127.0.0.1
Контактна інформація:

Повідомлення Black »

Віруси є і під Юнікс. Почитай статєйку: http://megalib.com/books/918/index.htm
А те шо Юнікс і Лінукс системи мають менше дирок, це теж херня. Зараз зростає популярність цих систем і відповідно находять більше дирок.
SysR
Учасник форуму
Учасник форуму
Повідомлень: 90
З нами з: Сер 16 листопада 2005 р. 14:44
Звідки: localhost.localnet
Контактна інформація:

Повідомлення SysR »

black
Блін... ти хоч його (*нікс) в очі бачив??
Ідеологія системи така що віруси там до лампочки, навідь якщо він там запуститься то при наступному рестарті його вже небуде,.. він просто не приживеться. А те що дирок більше то все провокація, грамотно настроєний *нікс дирок не має, а якщо має то не критичні, ну звалиш сервіс, ну рестартнеться він системою.
Чого в вінді плодяться віруси -- тому що юзер якій їх запускає має в системі права адміна і вірус може заразити всі виконувані файли. В *ніск який дибіл буде сидіти під супер користувачем в інеті.
В вінді є одна дира яку може випробувати любий юзер: спробуй logon.scr замінити cmd.exe. Вийди з системи і почекай коли срінсавер запуститься. Тільки нада перейменовувати в 2х папках SYSTEM32 i DLLCACHE. І що до інших дир МС досі не закрила деякі самі критичні :lol:
SysR
Учасник форуму
Учасник форуму
Повідомлень: 90
З нами з: Сер 16 листопада 2005 р. 14:44
Звідки: localhost.localnet
Контактна інформація:

Повідомлення SysR »

Що до статі.... це все треба робити під СУПЕР користувачем... а під ним в інеті ніхто ходити не буде )).
Саня
Модератор
Модератор
Повідомлень: 2100
З нами з: Сер 16 лютого 2005 р. 13:18
Стать: чоловіча
Звідки: Луцьк

Повідомлення Саня »

В порядку експерименту попробував на роботі з віддаленої машини отримати доступ до Radmina на Win2k Server. Зайняло менше 10 хвилин. Поміняв пароль і отримав full control. Викоирстовував стандартні засоби операційної системи.
Відповісти